Wypoczynek na Podhalu

Majerczykówka, przysiółek wsi Poronin. Położenie zapewnia dobry start na wyprawy w Tatry, jak i wieczorne wypady do Zakopanego.

Spokój, cisza podhalańskiej wsi, obowiązkowo z porannymi kogutami.
dolina kościeliska

Tytuł

Lorem ipsum dolor

DALEJ

Tytuł

Lorem ipsum dolor

DALEJ

Majerczykówka

Majerczykówka, jest przysiółkiem wsi Poronin i bezpośrednio graniczy z Budzowym Wierchem, który leży w granicach Murzasichla. Za wyborem Majerczykówki na bazę wypadową w góry przemiawiają:
  • czyste i ostre górskie powietrze,
  • piękne widoki na Tatry, m.in. szczyty Orlej Perci, Kasprowy Wierch, Giewont,
  • bliskość Tatr i granic Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Z Majerczykówki jest blisko do wylotu Doliny Suchej Wody, można tam dojechać smochodem albo iść pieszo ok. 45 min. marszu, a dalej na piechotę do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, a na Hali Gąsienicowej znajduje się największy węzeł komunikacyjny szlaków tatrzańskich. Można iść stamtąd w kierunku Zawratu i Orlej Perci, do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Świnicy i Kasprowego Wierchu i dalej.

Z Majerczykówki można też udać się samochodem albo autobusem w kierunku przejścia granicznego na Słowację, na Łysej Polanie i do parkingu na Palenicy Białczańskiej, a stamtąd do Morskiego Oka oraz na Rusinową Polanę ( z widokiem na Gerlach i Rysy) i do kościółka na Wiktorówkach – pięknie położonego w lesie.

W sąsiednim Murzasichlu działa wiele wyciągów narciarskich, które mają świetne warunki do nauki jazdy na nartach.

Z Mejerczykówki Blisko jest do Małego Cichego, który ma ciekawy kompleks narciarski z wyciągiem krzesełkowym który dziala latem i zimą.

Natomiast w drodze do Zakopanego przez Toporową Cyrhlę odwiedzić można przepiękny kościółek na Jaszczurówce w stylu zakopiańskim (witkiewiczowskim) – perełka drewnianej architektóry sakralnej.

Murzasichle

Murzasichle sąsiaduje z następującymi miejscowościami i przysiółkami: Majerczykówka (należąca do Poronina), Kośne Hamry (do Poronina), Małe Ciche, Toporowa Cyrhla (należąca do Zakopanego).

Od wszystkich wymienionych osad Murzasichle oddzielone jest lasami, z wyjątkiem Majerczykówki, której zabudowania bezpośrednio przylegają do zabudowań Budzowego Wierchu.

Historia przewodnictwa

Chociaż są tacy co twierdzą, że przewodnictwo tatrzańskie jest starsze od Tatr to prawda wygląda nieco inaczej.

Wiadomo, że od wieków po Tatrach wędrowali poszukiwacze skarbów, zielarze, kłusownicy, górnicy, których wędrówki miały charakter całkowicie komercyjny. Natomiast pierwsza pisemna wiadomość o wyprawie w rejon Doliny Kieżmarskiej "pod wodzą" przewodnika pochodzi z drugiej połowy XVI...

Na skróty...

Pokoje

Komfortowe, w drewnie,
w nowoczesnym stylu góralskim.

Szczegóły

Mapa dojazdu

Jak trafić do Skalnego Domku.
Poradnik młodego skauta

Szczegóły

Kontakt

Skalny Domek
Majerczykówka 20G
34-520 Poronin Polska
Tel.: +48 530 101 520

Formularz
Version: 2017-skalny-domek 1.0.1 :: Date: 08.05.2019 :: Last mod.: 28.08.2019